• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/sabangursoy
  • https://plus.google.com/+SabangursoyBlogspot
  • https://twitter.com/SabanGursoy18
 

ŞABAN GÜRSOY | Resmi Web Sitesi

Hoş geldiniz!

Biyografi

Çankırı ’da dünyaya gelen Şaban Gürsoy 5 yaşına kadar Çankırı'da kalmış daha sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a gelmiştir.İlk ve orta öğrenim sıralarında müzikle ilgilenmeye başlamış, müziğe karşı olan bu ilgisi gün geçtikce bir tutku haline dönüşmesiyle müzik eğitimi almaya karar vermiştir.Bunun için ilk olarak harçlıklarından biriktirdiği parayla bir bağlama satın almıştır.O yıllarda TRT türk halk müziği hocası; Sn. Ali Gürlü ile tanışarak ondan bir süre bağlama dersi almıştır.Böylece okul dışında kalan boş zamanlarını müzikle değerlendiriyor kendisini en iyi şekilde yetiştirmeye çalışıyordu.

Gün geçtikçe kendine olan öz güvenini artması ile birlikte sahne çalışmalarına başlamış, askerlik yıllarına kadar , bir çok festivallerin ve düğün salonlarının vazgeçilmez isimlerinden biri olmuştur.

Askerlik yılarına kadar bir çok festival, düğün ve kınalara katılan Şaban Gürsoy, bu şekilde halkla iç içe oluyor onların müzik anlamında ne istediğini nelerden daha çok hoşlandığını öğrenerek kendini daha iyi bir şekilde geliştirme fırsatı buluyordu.

Diyarbakır Lice'de zorlu bir askerlik dönemimden sonra İstanbul'da elektronik ve uydu sistemleri üzerine bir iş yeri açtı. İş yerinin yanı sıra müzikle olan bağını koparmamış olup askerlik sonrası da sahne çalışmalarına başlamıştır.

Müziğe karşı olan ilgi ve sevgisi gün geçtikçe daha da yoğunlaşmasıyla, ve çevresinin yoğun istekleriyle kendisine bir albüm hazırlamaya karar vermiş, müzisyen arkadaşları ile birlikte bir demo yapıp Bey Plak ve Kasetçilik'e götürmesiyle albüm hazırlığında sanat yaşamına ilk adımını atmıştır.

Bir yıl süren son derece yoğun , titiz bir repertuar ve altı ay süren albüm yapım çalışmaları sonucunda,Orta Anadolu'nun en çok sevilen yaklaşık 80 adet oyun havası türündeki eserlerden seçilerek, içerisinde sözleri kendisine ait eserlerinde bulunduğu tamamı hareketli toplam 20 eserden meydana gelen SARI CEREN ve 17 eserden oluşan TANTANA YAPMA isimli iki albümü 2006 yılı yılının ağustos ayı itibariyle halkın beğenisine sunmuştur.

Şaban Gürsoy yaklaşık 1 yıl aradan sonra farklı bir sound ile hazırlanan,merakla beklenen albümü ‘’YA TUTARSA-DERMİŞİM’’2007 sonu itibari ile halkın beğenisine sunmuştur.

Albümlerdeki elektro bağlamayı kendine özgü tavrıyla kendisi çalmıştır, Bu albümlerinin ikisi kaset, cd ve vcd olarak aynı anda piyasaya sunulmuş ve son derece iyi bir satış grafiği ve beğeni elde edilmiştir.

Birbirinden güzel oyun havalarının yer aldığı albümlerinin vcd çekimleri için özel olarak Ankara'ya gidilmiş, gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra Ankara'da gazino ortamında bu oyunları en iyi oynayanlar arasında yer alan kızlardan oluşan dört kişilik bir oyun ekibi eşliğinde çekilmiştir.

Ve bu albümleriyle geniş kitlelere ulaşan Şaban Gürsoy üç sene sonra aradan Yepyeni Şarkılarıyla (2010) Başı itibariileZIMBA.COM&BABA Albümünü piyasaya sundu.2013 de DÜĞÜN ZAMANI ALBÜMÜNÜ SUNDU 2016 BOŞVER SALLA ALBÜMÜ Ve VATAN TV ' SEYMEN TV yapdığı televizyon proğramları İle çok beyniler kazandı Bu Kanallardan Sonra VİZYONTÜRK TV Ekranlarına Geçti Ve Sevenlerin Desteği İle Sanat Yaşamını En İyi Şekilde Sürdürmeye Devam Ediyor...

Yapım: GürsoyRec & Prodüksiyon
Web Sitesi http://www.sabangursoy.com
Facebook https://www.facebook.com/sabangursoy
İnstagram https://www.instagram.com/sabangursoy18

Kanalıma Abone Olun

Ankara Oyun Havaları ''Albümleri ''

( Boşver Salla /Aman Hocam Albüm ) (2016)
iTunes https://goo.gl/gDXCnL
TTnet Müzik https://goo.gl/4wpy6d

( Düğün Zamanı/ Albüm ) (2013)
TTnet Müzik https://goo.gl/MQF8Aw

( Dedikodu / Yetiş Baba Albüm ) (2010)
TTnet Müzik https://goo.gl/tn4gwY

( Ya Tutarsa/Dermişim Albüm ) (2008)
TTnet Müzik https://goo.gl/Ahoc3N

( Tantana Yapma/Bal Böceği Albüm ) (2007)
TTnet Müzik https://goo.gl/SEfG1D

( Sarı Ceren / Yılana Bak Albüm ) (2006)
TTnet Müzik https://goo.gl/wgM7Jl